Skip to content
Konum : Anasayfa
Mitsubishi Klima

Tasarruflu 'Inverter' Klima Yaygınlaşıyor

 'A' sınıfı klimalardan yüzde 20 oranında daha az elektrik tüketen 'inverter' klimaların, yerli markalar tarafından da üretilmeye başlaması ve   düşmesiyle yaygınlaşmaya başladığı bildirildi.

MÜSİAD Adana Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi ve İklimlendirme Uzmanı Ergün Kuruluk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 'Inverter' özellikli split klimaların, standart klimalara göre görünüm ve kullanım açısından bir farkı olmadığını, tek farkın, dış ünitenin fan hızının ihtiyaca göre ayarlanabilir olması olduğunu kaydetti. 

Inverter klimalarda dış ünitenin fanının sürekli olarak, ama soğutma ihtiyacına  uygun hızda çalıştığını vurgulayan Kuruluk, 'Bu sayede, standart klimalarda dış ünitenin dur-kalkları ve her zaman maksimum güçte çalışması nedeniyle yaşanan  enerji kaybı ortadan kalkıyor. Bu sayede inverter klimalar, A sınıfı  tüketimine sahip standart bir klimaya göre, en az yüzde 20 oranında daha tasarruflu çalışıyor. Ayrıca, dış ünitenin gürültüsü de çok daha az oluyor. İçeriye ise bir durup, birden soğuk hava vermek yerine, sürekli şekilde ve gerekli oranda soğuk hava veriyor, konfor sağlıyor' dedi. - FİYATI DÜŞÜYOR- Japonya'da,  enerji tasarrufu sağlamak amacıyla 1995 yılından bu yana inverter olmayan klimaların satışının yasak olduğunu kaydeden Kuruluk, şöyle devam etti: 

'Yurdumuzda 7-8 yıldır başta Japon üreticilerin ürünleri olmak üzere inverter klimalar ithal ediliyordu ama kullanım oranı yüzde 1-2 oranında kalıyor, vatandaş ise A sınıfı  enerji tüketimine sahip klimaları seçmeye gayret ediyordu. Ancak,  enerji tüketimi açısından A sınıfı klimaların, A sınıfı olmayanlardan çok büyük farkı olmadığı zaman içinde görüldü. 

Bu gerçekten hareketle yerli klima üreticileri de artık inverter klima üretimine başladı. Eskiden, ithal inverter klimaların  fiyat farkı, standart klimalara göre yaklaşık 2 katı kadar iken, bugün yerli üretim ve ithal ürün satıcılarının yaygınlaşması için yaptığı   sonucu, A sınıfı klimalarla  fiyat farkı yüzde 30'a kadar düşmüş durumda. Bu nedenle satışlar artmaya başladı.' 

Başta 'günübirlik' düşünmeyen ve ileriye yönelik hesap yapanlar olmak üzere tüm tüketicilere inverter klima kullanmayı tavsiye eden Kuruluk, 'Inverter klima, kendisini kullanım oranına bağlı olarak 2-3 yıl içerisinde amorti eder ve sonra kara geçirmeye başlar. Sessizliği ve rahatsız etmeyen soğutmasıyla da konfor sağlar' dedi. 

 

A Sınıfı İnverter Klimalar

İnverter Klimalar

En soğuk havalarda bile maksimum verim elde edebildiğiniz, hızlı bir şekilde ısıtma ve soğutma yapabilen hassas kontrol mekanizması özelliğiyle öne çıkan İnverter Klimalarda Sharp, Mitsubishi, Panasonic, Mitsubishi Electric, Daikin, Toshiba, Hitachi, LG, General, Sigma, General Electric, Fuji, High Life, Haier, White Westinghouse A Sınıfı inverter klima modelleri ile yanınızdayız.

En uygun taksitli satış fiyatları, en ucuz montaj - bakım fiyatı ve çeşitli ölçülerdeki R410A soğutma gazı kullanılan klimalarımız ihtiyaçlarınıza çözüm oluyor.

İnverter Klima – Geleceği Kurtaran Teknoloji

Klima kullanımı yapılan ortamın ısıl değerleri günden güne hatta gün içerisinde saat saat değişiklik gösterebilmektedir. Farklı zaman dilimlerinde farklı ısılarda bulunan ve iklimlendirmesini yapmak üzere klima kullanılan mekanın sıcaklık değerlerini istenilen değerde tutmak zor bir işlem haline gelmektedir.

İnverter klimalar özellikleri ile bu zorluğa kolaylıkla çözüm buluyor. Mitsubishi, Sharp, General, Sigma, General Electric, LG, Daikin, Mitsubishi Electric, Toshiba, Siemens ve Hitachi marka üst kalite grubu klimalarda alternatif modelleri bulunan inverter klimalar bulundurdukları teknolojiler ile fark yaratarak ısıl değişiklik gösteren yerlerde maksimum performans sunuyor.

İhtiyaca göre hızını ve kapasitesini oranlayan inverter klimalar kullanıcı müdahalesine gerek kalmadan ısıl dengeyi sağlıyor ve maksimum seviyede faydayı minimum enerji tüketimi ile gerçekleştiriyor.

İnverter klimaların bu özellikleri sayesinde tasarruf yapabiliyor ve böylece minimum enerji tüketimi yaparak enerji sıkıntısı yaşanan dünyamıza karşı duyarlı bir hizmet almış oluyorsunuz.

İnverter klimalar sayesinde kullanılan mekânın içinde farklı yerlerdeki farklı sıcaklık değerlerinden kurtulabilir, mekan içinde eşit dağılım gösteren bir ısı değerine ulaşabilirsiniz.

En soğuk ve en sıcak yerlerde dahi maksimum seviyede iklimlendirme gerçekleştiren inverter klimalar kısa zamanda ısıtma veya soğutma gerçekleştirerek beklentilerinizi maksimum seviyede karşılar.

En uzun ömürlü klima olma özelliğiyle fark yaratan inverter klima fiyatları paranızın cebinizde kalmasını sağlar.  

Mitsubishi Klima

Davlumbaz Klima

Davlumbaz Klima

İnverter Klima

Mitsubishi, Sharp, General, Sigma, Panasonic, General Electric, LG, Hitachi, Daikin, Fuji, High Life, Haier, Mitsubishi Electric, Toshiba, Siemens ve White Westinghouse R410A gazlı A sınıfı inverter klimaların satış, montaj, bakım ve fiyatları için web sitemizi ziyaret edip size en yakın bayiye ulaşabilirsiniz.

İnverter Klima Farkı

En büyük enerji harcamaları sürekli devreye girme-çıkma sırasında meydana gelir. İnverter Klima Teknolojisi, cihazınızın ortamını soğutma ve ısıtma ihtiyacına göre, kapasitesini kendisinin ayarlayabilmesidir.Bu sayede kompresör, frekansını ayarlayarak durma ve kalkmaları en aza indirir. Ayrıca inverter cihazlar ayarlanan sıcaklığı hassas bir şekilde kontrol eder. Bunların sonucu olarak enerji tüketimi yaklaşık 1/3 oranında azaltılmıştır.

Seo

Seo Fiyatları

Görüntüleyebilmek için Flash Player kurunuz.

Toshiba Klima
Vestel Klima

Kimler Çevirimiçi

Şu anda 57 konuk çevrimiçi

A Sınıfı Cihazlar

Mitsubishi-Sharp-General-Sigma markalı, enerji tasarrufu sağlayan yeni R410A gazlı "ASınıfı Enerji" yüksek performanslı inverter klimalar

Ekonomik Cihazlar

İhtiyaçlarınıza uygun beklediğiniz fiyatlarda ve aradığınız güçlü özelliklerde %30'a varan enerji tasarrufu yapan en ekonomik modeller..

Duvar Tipi Ürünler

Duvar tipi cihazlar, mekanlarınızı %30'a varan oranlarda enerji tasarrufu, çevreye duyarlılığı ve yüksek performansı ile canlandırır.